E3 2018 – harmonogram konferencji i pokazów gier

Tegoroczne targi E3 rozpoczynają się 12 czerwca, jednak już dziś startują konferencje prasowe największych na świecie wydawców gier. Aż do otwarcia E3 2018 dla odwiedzających przez 4 dni prezentowane będą nowe gry oraz… urządzenia. Być może zobaczymy wśród nich nową konsolę Xbox oraz PlayStation 5?
Prezentujemy harmonogram konferencji związanych z targami E3 2018. Podajemy godziny według czasu polskiego.

Harmonogram pokazów E3 2018

 

Electronic Arts – 9 czerwca, godzina 20:00

Jedyna dzisiejsza konferencja, na której zaprezentowane zostaną obszerne fragmenty gry Battlefield V. Nie zabraknie pokazu genialnie zapowiadającej się gry Anthem od BioWare. Co ponad to? FIFA 19, nowe dodatki do The Sims 4 oraz NBA Live 19.

Stream EA Play 2018:https://www.ea.com/eaplay2018
 

Microsoft – 10 czerwca, godzina 22:00

Konferencja Microsoftu zaowocuje zapewne pokazem kolejnej części Gears of War. Na pewno zobaczymy na niej wyścigi Forza Horizon 4, nową odsłonę Halo, być może kolejną Fable, a także Perfect Dark. Pewnikami są Crackdown 3 oraz Below. Czy Microsoft zapowie konsolę nowej generacji? Obawiamy się, że może być na to za wcześnie i będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku.
Stream konferencji Microsoftu na E3 2018:https://www.xbox.com/pl-PL/
 

Bethesda – 11 czerwca, godzina 3:30

Jeśli czekacie na gry takie jak Rage 2 oraz Fallout 76, to musicie wyspać się za dnia, bowiem konferencja Bethesdy startuje o godzinie 3:30 czasu polskiego. Być może zobaczymy na niej także zapowiedź nowego Dooma oraz tajemniczej gry Starfield. To na pewno nie koniec niespodzianek, ale koniec jako takich „pewników”.

Stream konferencji Bethesda na E3 2018:Twitch.tv
 

Square Enix – 11 czerwca, godzina 19:00

No tutaj to się będzie działo. Remake Final Fantasty VII, gra o Avengersach przygotowywana przez twórców Tomb Raidera oraz Kingdom Hearts 3. Na dokładkę wyczekiwany Shadow of the Tomb Raider i mniej interesujący Polaków dodatek do Final Fantasy XV.
Stream konferencji Square Enix na E3 2018:Twitch.tv
 

Ubisoft – 11 czerwca, godzina 22:00

Wydaje się, że będzie to najciekawsza ze wszystkich konferencji, jakie zobaczymy w trakcie E3. Ubisoft zaprezentuje na niej nowego Assassin’s Creed: Odyssey, The Division 2, a także Beyond: Good & Evil 2. Mówi się, że w końcu zobaczymy rozgrywkę z gry o piratach, czyli Skull & Bones. W sieci krążą plotki o zapowiedzi nowego Splinter Cella.
Stream konferencji Ubisoft na E3 2018:Twitch.tv
 

PC Gaming Show – 11 czerwca, godzina 0:00

Redakcja PC Gamera poprowadzi program poświęcony zapowiedziom… niezapowiedzianych jeszcze gier. Tutaj może wydarzyć się dosłownie wszystko – wśród gości są Team 17, Acer, Oculus Rift i Stardock. Prezentowane tu będą wyłącznie produkcje i nowe urządzenia przeznaczone dla komputerów osobistych.
Stream PC Gaming Show na E3 2018:Twitch.tv
 

Sony – 12 czerwca, godzina 3:00

Tutaj również będzie się sporo działo i jeśli korzystacie z PlayStation 4, to konferencja powinna Was zainteresować. Prezentowany będzie ciekawie zapowiadający się Days Gone, równie intrygujący Spider-Man oraz… The Last of Us 2. Nie powinno tu zabraknąć Red Dead Redemption 2 oraz Hitmana 2. Fani czekają też na Death Stranding od Hideo Kojimy.

 

Nintendo – 12 czerwca, godzina 18:00

Ostatnia z konferencji przed E3 2018 należeć będzie do Nintendo, które zaprezentuje gry debiutujące na rynku w 2018 roku. Wśród nich: Bayonetta 3, Super Smash Bros, Octopath Traveler, nowa gra z uniwersum Pokemon oraz Metroid Prime 4. Fani spodziewają się zapowiedzi Fire Emblem oraz nowego Animal Crossing.