[E3 2018]: Forza Horizon 4 – tym razem w zróżnicowanej pogodowo Wielkiej Brytanii

Podczas tegorocznego E3, nie pojawi się za wiele nowych gier wyścigowych. Najpewniej jedyną jaką uświadczymy będzie omawiana Forza Horizon 4 od Microsoft Studios.
Jest jednak na co czekać, gdyż nowa odłona zapowiada się wyśmienicie. Rozgrywka będzie się tym razem działa w Wielkiej Brytanii, która słynie ze zmiennych warunków pogodowych. Deweloperzy postanowili to odtworzyć i wprowadzić do gry system dynamicznych pór roku. Nie będzie to jednak tylko efekt wizualny – samochody będą inaczej zachowywać się na śniegu, a zimą będą odbywały się specjalne eventy w tym na środku zamarzniętego jeziora.
Forza Horizon 4 będzie grą całkowicie online, co nie miało miejsca w poprzednich częściach.

Microsoft zapowiedział, że gra będzie miała bogatą kolekcję licencjonowanych samochodów. Na ten moment była mowa o 450 pojazdach od 100 producentów, lecz ta liczba może się jeszcze zwiększyć. Pewne jest, że będziemy mogli zasiąść za kierownicę m.in. McLarena Senna, Lamborghini Centenario, Pagani Huayra, Aston Martina Vulcan, czy Bugatti Chiron.
Forza Horizon 4 zadebiutuje 4 października i będzie dostępna na PC oraz konsolę Xbox One. Składając pre-order na wersję Ultimate Edition otrzymamy dostęp do gry już 28 września.