Dziś premiera gry Monster Hunter: World

Monster Hunter: World gracze wcielają się w rolę tytułowych myśliwych, którzy przyjmują zadania na wyśledzenie i upolowanie przeróżnych, nierzadko ogromnych potworów zamieszkujących tętniący życiem ekosystem gry, pełnym drapieżników i ich ofiar.

Wcielając się w rolę łowcy, gracze wyruszają na ekspedycję badawczą na nowo odkryty kontynent, nazwany Nowym Światem, gdzie podejmą wiele zadań aby odkryć ten tajemniczy ląd. Bohaterowie mogą wykorzystać ulubioną broń z 14 różnych klas oraz szereg survivalowych narzędzi, dzięki którym mogą m.in. przyciągać potwory do pułapek, a nawet napędzać przeciw sobie w zażartych pojedynkach.

Pierwsze oceny gry są, co tu dużo mówić, rewelacyjne. Sami spójrzcie:

– The VG247 Review – “a barnstorming series best”– The Sixth Axis – 10/10
– The Telegraph – 5/5
– US Gamer – 5/5
– Famitsu – 39/40
– IGN – 9.5
– GameInformer – 9.5
– Hardcore Gamer – 4.5/5
– Hobby Consolas – 95/100
– RPG Site – 9/10
– Destructoid– 9/10
– Gaming Bolt – 9/10
– Metro – 9/10
– Gaming Nexus – 9.5
– PlayStation Lifestyle – 9.5
– PlayStation Universe – 9/10
– Metro – 9/10
– God is a Geek – 8.5/10
– Spaziogames – 8.5/10
– Xbox Achievements – 8/10
– Push Square – 8/10
– GameSpot – 8

Cechy gry Monster Hunter World:

· Poluj, aby ulepszać swój ekwipunek – Pokonuj potwory i zbieraj przedmioty, aby stworzyć nowe pancerze i bronie, które nabędą charakterystycznych cech, w zależności od pokonanej bestii. Wykorzystuj następnie cechy stworzonych przedmiotów do zdobycia przewagi w kolejnych starciach!

· Żywy i bogaty ekosystem: Wykorzystuj otaczające Cię środowisko oraz dziką przyrodę na swoją korzyść. Nasyłaj na siebie nawzajem potwory, aby wywabić głównego przeciwnika w odpowiednie miejsce, ale bądź ostrożny na inne zagrożenia, czyhające dookoła!

· Wciągająca rozgrywka wieloosobowa – Gdy bestia staje się zbyt wielkim wyzwaniem w bezpośredniej walce, wyślij sygnał SOS na światowy serwer, dzięki czemu przywołasz nawet trzech innych myśliwych, by walczyli u twego boku.

· Płynna rozgrywka – Gracze oraz potwory przemieszczają się pomiędzy obszarami dowolnie oraz bez ekranów ładowania mapy. Wpływ na rozgrywkę ma również dynamicznie działający cykl dnia i nocy.

 

Źródło: Cenega, YouTube