Dziś premiera gry Kozacy 3 – nowej wersji słynnej strategii

Kozacy wracają na pole boju. Zasłużona i obsypana nagrodami strategia czasu rzeczywistego zwiera szyki, by raz jeszcze podbić serca fanów gatunku. Dziś trafiła do polskich sklepów.

Kolejna odsłona cyklu przybliża wydarzenia z XVII i XVIII wieku oraz przedstawia graczom imponujące skalą bitwy, w których w jednym momencie na placu boju ściera się ze sobą nawet 10 tysięcy żołnierzy.

Ten remake klasyka z 2000 roku zawiera wszystkie elementy, z których zasłynęła seria, łącząc je z nowoczesną grafiką 3D. Gra dostarczy niezliczonych opcji taktycznych, wśród których znajdziemy nie tylko tworzenie budynków i produkcję z wykorzystaniem surowców, ale także szeroki wybór jednostek i wpływ otoczenia.

Poza walkami na lądzie, gracze mogą również zbudować flotę wojenną i zaatakować przeciwników na morzu. Kozacy 3 oferują 5 historycznych kampanii dla jednego gracza oraz tryb wieloosobowy na jednej mapie dla 8 graczy. Walka z innymi i tworzenie sojuszy zostaną urozmaicone losowo generowanymi mapami, oferującymi gamę możliwości.

Jedną z 12 nacji, którą można posłać w bój – zarówno w trybie single, jak i wieloosobowym – są Polacy. Nie zabraknie charakterystycznych dla nich jednostek (husaria) i prototypów budynków (poznański Ratusz).

Cechy gry Kozacy 3:

  • 12 narodów (w tym Polska)
  • 70 typów jednostek
  • 100 wariantów odkryć
  • 140 historycznych budynków
  • Walki na lądzie i morzu
  • 5 historycznych kampanii dla jednego gracza
  • Bitwy o wielkiej skali, z nawet 10 tysiącami jednostek na mapie
  • Realistyczna fizyka pocisków i kul armatnich
  • Elastyczny generator losowych map z wyborem otoczenia
  • Tryb wieloosobowy do 8 graczy

Miło nam poinformować o specjalnej akcji cdp.pl podjętej w związku z premierą Kozaków 3. Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza gry zostanie przeznaczona na ratowanie najstarszego drzewa w Polsce – Cisu Henrykowskiego, rosnącego w Henrykowie Lubańskim (Dolny Śląsk). Jego wiek szacuje się na 1200-1500 lat, a historia jest pełna niewesołych przygód – od koniec lat 80. mocno doświadczyła je wichura, a w 1813 roku pień został pocięty przez… Kozaków. Od pewnego czasu drzewo usycha – aktualnie trwają prace nad uratowaniem drzewa. Cieszymy się, że wraz z graczami możemy przyczynić się do tej akcji.

Cdp.pl jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem gry. Gra jest dostępna w sprzedaży m.in. na cdp.pl w specjalnej edycji, którą współtworzył znany pisarz Jacek Komuda. Patronami medialnymi są Historia Do Rzeczy i Muzo.fm.
 

Źródło: CDP.pl