Dwa 7-calowe tablety od ViewSonica jeszcze w tym roku

Do targów IFA zostało już naprawdę niewiele czasu. W sieci pojawia się mnóstwo informacji o nowych produktach. Każdy producent chce zainteresować swoimi gadżetami jak najszersze grono potencjalnych odbiorców. Wśród tych producentów jest także ViewSonic, znany z produkcji niedrogich tabletów.
Możemy być pewni, że za tydzień w Berlinie Amerykanie zaprezentują dwa nowe tablety. Mowa o ViewPadzie 7e oraz ViewPadzie 7x. Na chwilę obecną wiemy o nich niewiele. Nie chcemy wróżyć z fusów, więc po prostu przekażemy Wam to, o czym informowali przedstawiciele ViewSonic.
ViewPad 7a będzie urządzeniem niedrogim (przynajmniej jak na tablet). Jego cena nie przekroczy 150 funtów (obecnie około 700 złotych). Premierę zapowiedziano na koniec tego roku. Na 7-calowym urządzeniu o proporcjach ekranu 4:3, zastaniemy oprogramowanie Amazon Kindle. Tablet zostanie wyposażony w Bluetooth i tak pożądane przez wiele osób wyjście HDMI.Wersja 7x będzie dwukrotnie droższa. Ciężko powiedzieć dlaczego, gdyż nie udostępniono na razie szczegółowych specyfikacji obu produktów. ViewPad 7x cechował będzie ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Wiemy też, że w środku urządzenia znajdziemy procesor Tegra 2. Gadżet pracował będzie pod kontrolą OSu Android Honeycomb (na ViewPadzie 7a znajdziemy zapewne którąś z wcześniejszych wersji systemu).Niestety na opinię uznanych marek pracują tandetne urządzenia sprowadzane z Chin, których setki znaleźć można choćby na Allegro. Jakie jest Wasze podejście do tanich tabletów? Czy jesteście do nich w jakikolwiek sposób uprzedzeni?