DRONE – kontroler gier dla Androidów

Co z tego, że producenci elektronicznych gadżetów prześcigają się w ilości rdzeni procesorów, wielkości RAM-u, wydajności GPU, skoro smartfony (tablety zresztą też) z założenia nie mogą zaoferować wygodnego sterowania w grach, bo są obsługiwane wyłącznie za pomocą ekranu dotykowego? Starania te spełzają moim zdaniem na niczym. To trochę tak, jakby mieć wypasiony samochód z niewygodnym fotelem dla kierowców. Taki „szczegół” potrafi zabić całą przyjemność.
Właśnie testuję grę GTA III i kilka innych „high-endowych” tytułów z Google Play. Fakt, oferują one świetną grafikę, a w przypadku tytułu od Rockstara dochodzi jeszcze element wspomnień (ta gra ma już 10 lat!). Ale co z tego, skoro zamiast wsiąść do samochodu, nie raz przydarzyło mi się spuścić łomot Bogu ducha winnym przechodniom czy też wskoczyć na maskę rzeczonego pojazdu. Być może za sprawą kontrolera DRONE to wszystko się zmieni.
No właśnie, firma Kickstar zdaje się to rozumieć, bo przygotowuje dla nas właśnie kontroler gier dedykowany urządzeniom opartym na Androidzie. Jak widzicie, sprzęt wyposażono w dwie niby-gałki analogowe i zestaw przycisków. Całość ma komunikować się ze smartfonem/tabletem drogą Bluetootha (za pośrednictwem dedykowanej aplikacji). Proste i genialne, czyż nie?

Zapewne części z Was ten pomysł podoba się o wiele bardziej, niż używanie w tym samym celu kontrola PlayStation 3 (bo taka możliwość również istnieje). Okazuje się jednak, że DRONE jest na bardzo wczesnym etapie produkcji i nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży. Odnoszę jednak wrażenie, że będę jednym z pierwszych w kolejce po to cacko.

Źródło: Kickstar