Dochody z Google Play wzrosły o ponad 300%

Google ma powody do radości. Według raportu przygotowanego przez analizującą rynek firmę App Annie Intelligence popularność Google Play Store ciągle rośnie. Co więcej, zmniejsza się także przepaść pomiędzy nim, a Apple App Store.

W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy sklep nie nosił jeszcze swojej obecnej nazwy, dochody ze sprzedaży aplikacji wzrosły o 311%. Dla porównania Apple odnotował wzrost dochodu rzędu 12,9% (firma nie zgadza się z tym wynikiem i mówi o około 200%). Jeżeli chodzi o liczbę pobrań, to w porównaniu z minionym rokiem w przypadku Google Play Store wzrosła ona o 48%, natomiast w przypadku Apple App Store jedynie o 3,3%.

„Przepaść pomiędzy globalnymi dochodami z iOS i Google Play nadal istnieje, ale zmniejsza się z każdym miesiącem, tworząc więcej możliwości wygenerowania znacznego wzrostu dochodów z Google Play dla wydawców z kilku różnych krajów” – mówi Bertrand Schmitt, CEO App Annie Intelligence.

Nietrudno domyślić się w czym tkwi tajemnica sukcesu Google Play Store. Producenci tanich tabletów i smartfonów najczęściej korzystają z Androida. Dobre wyniki sprzedaży urządzeń z rodziny Nexus przekładają się na wzrost popularności Google Play Store.

Źródło: The Next Web