Dlaczego Surface Mini zadebiutuje dopiero w 2014 roku?

Microsoft chce, żeby tablet Surface Mini stanowił prawdziwą gratkę dla klientów. Ma on być pierwszym urządzeniem, działającym pod kontrolą zaktualizowanej wersji systemu operacyjnego Windows 8.1 RT, czyli GDR 4, która wewnątrz firmy znana jest pod nazwą „Spring 2014 GDR”.

Mniej więcej w tym samym czasie powinna pojawić się także aktualizacja dla Windowsa Phone 8, która będzie największą od czasu premiery systemu operacyjnego. Jako że jej nazwa kodowa brzmi „Blue”, przypuszcza się, że będzie ona pierwszym krokiem na drodze do połączenia Windowsa Phone i Windowsa RT w jeden system operacyjny.

Na razie nie są znane szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznej mniejszego tabletu Surface. Mówi się, że urządzenie zostanie wyposażone w 7,5-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1400 x 1050 pikseli. Nazwa „Spring 2014 GDR” sugeruje, że tablet zadebiutuje wiosną przyszłego roku.

Zważywszy na fakt, że według wszelkiego prawdopodobieństwa wszyscy współpracownicy Microsoftu zdecydowali się odejść od wspierania Windowsa RT, decyzja producenta o wykorzystaniu go w tablecie Surface Mini może nieco zaskakiwać. Microsoft ponoć nie spisał jeszcze niepopularnego systemu operacyjnego na straty. Wieść niesie, że oprócz tabletów, znajdzie on także zastosowanie w phabletach.

Źródło: VR-Zone