Dlaczego iPad 3 nie ukaże się tej jesieni?

Prace Apple nad kolejnym tabletem idą pełną parą. Nie ma się co dziwić, że producent szykuje trzecią już wersję iPada, skoro w dalszym ciągu jest to najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się tablet na świecie. Premiera iPada 3 planowana była pierwotnie na trzeci kwartał tego roku. Niestety, tabletomaniacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.
Zakładano, że w trzecim kwartale tego roku zostanie wyprodukowanych 1,5 – 2 milionów urządzeń tego typu. W czwartym kwartale bieżącego roku produkcja miała się rozkręcić i z fabryk miało wyjechać 6 milionów iPadów 3. Teraz wiemy na pewno, że plany te spełzły na niczym. Dlaczego?
Wiarygodne źródła podają, że problemy spowodowane są produkcją wyświetlacza o przekątnej 9,7-cala i astronomicznej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Na chwilę obecną najwięcej wyświetlaczy dostarcza Sharp. Ceny są jednak wręcz zaporowo wysokie i Apple liczy także na Samsung Electronics i LG Display. Przeszkodę stanowią jednak (jakżeby inaczej) warunki finansowe.
iPad 2 w dalszym ciągu sprzedaje się świetnie. W drugim kwartale tego roku zostanie wyprodukowanych w sumie 28 do 30 milionów tychże urządzeń.