Diablo III – system sezonów może pojawić się na konsolach

Jak wielu graczy zapewne wie, wydanie Diablo III jest również pierwszym udanym wypadem Blizzarda na rynek konsol, jeśli nie liczyć nieudanej próby, jaką był StarCraft: Ghost. Jednakże w wersji konsolowej istnieją pewne ograniczenia. Jednym z nich jest brak Battle.netu.
Taki problem istnieje, ponieważ konsolowa wersja opiera się na usługach świadczonych przez firmę Sony i Microsoft. Oznacza to, że system sezonowy, dostępny na PC, nie jest częścią gry na Xbox 360, Xbox One, Playstation 3 i Playstation 4, a przynajmniej na razie. Według raportów, Blizzard może zmienić zdanie i wkrótce wprowadzić ten element .
Zgodnie ze słowami starszego producenta Diablo III – Roba Foote’a, Blizzard może nie być w stanie udostępnić na konsolach dokładnej kopii systemu sezonów, ale na pewno będzie mógł wprowadzić coś podobnego.
„Czasami w sezonach nie chodzi o tabele rankingowe, ale o możliwość świeżego startu, doświadczenia gry od początku i o poczucie przynależności do większej społeczności od Ciebie, gdy Diablo jest w pobliżu. Uważam więc, że jest to coś, co musimy jeszcze raz przewartościować. Zapewne cofniemy się i wrócimy do dawnych decyzji.” – mówi Foote.
Diablo III - system sezonów może pojawić się na konsolach
Należy podkreślić, że to w żaden sposób nie gwarantuje pojawienia się sezonów w wersji kosolowej, ale możemy być pewni, że Blizzard to rozważa.

Źródło: IGN