Deweloper PUBG przeprasza za oszustów w grze i zapowiada lepsze zabezpieczenia

Systemy anti-cheat w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds każdego dnia banują około 42 tysiące graczy. Niemniej, nie jest to wystarczająco duża liczba, bowiem oszuści nadal są plagą w wielu meczach. Za ten fakt twórcy tytułu postanowili wczoraj przeprosić, dodając że od teraz będą stosować nowe środki, które mają pomóc w łapaniu graczy psujących zabawę wszystkim innym.
„Dodatkowe środki’, które wprowadzono wczoraj zostały zaprojektowane tak, aby wykrywały „nietypowe wzorce rozgrywki”. Każde konto oznaczone przez system zostanie tymczasowo zawieszone, a następnie zbadane. W przyszłym tygodniu pojawi się w jeszcze patch wzmacniający systemy wykrywające programy służące do oszukiwania w grze.
„Chcielibyśmy szczerze przeprosić za niedogodności spowodowane przez oszustów. Przepraszamy, że nie mogliście cieszyć się w PUBG rozgrywką w bezpiecznym i uczciwym otoczeniu. Nasz zespół deweloperski dokłada wszelkich starań do tego, aby jak wykrywać i banować tych, którzy używają cheatów w sposób bardziej proaktywny.” – piszą twórcy.
„Będziemy kontynuować nasze prace nad lepszym systemem służącym do walki z oszustami i podejmiemy się bardziej zdecydowanych działań, aby ich odnajdywać i karać. W tym samym czasie postaramy się o to, aby nie skrzywdzić graczy, którzy są niewinni.”
PUBG opuści Wczesny Dostęp w grudniu. Miejmy nadzieję, że do tego czasu liczba oszustów w grze znacznie zmaleje.

Źródło:Steam