Dell reklamował laptopy mówiąc, że ułatwiają oszukiwanie w PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds bije rekordy popularności. Szacuje się, że wśród kilku milionów aktywnych graczy aż połowę stanowią Chińczycy. Dane udostępniane przez Youxi Story mówią też, że aż 99% zbanowanych oszustów w PUBG to mieszkańcy Państwa Środka. Jak zwiększyć sprzedaż laptopów dla graczy w tym kraju? To oczywiste…
Przedstawicielka firmy Dell, Sally Zhang, w trakcie chińskiej prezentacji wypowiedział się na temat wydajności najnowszych laptopów gamingowych Della. Powiedziała ona, że dzięki nowym procesorom Intel Core 8. generacji notebooki do gier pozwalają uruchamiać więcej plug-inów w grach, prowadzących do wygranej w PUBG. Jest tylko jeden problem… Pluginy w PUBG są zakazane.Trudno spodziewać się, żeby przedstawicielka tak dużej firmy świadomie namawiała do oszustw i wydaje się, że wykazał się po prostu daleko idącą nieznajomością popularnej produkcji. Po tym jak w sieci zawrzało, na wypowiedź swojego pracownika błyskawicznie zareagował australijski oddział Della:

„Dell nie zachęca i nie pochwala żadnych zachowań prowadzących do oszustw w grach. Nasz pracownik komunikując sporą moc obliczeniową nowych laptopów z serii Dell G posłużył się nieodpowiednim przykładem. Potępiamy wszelkie oszustwa i zakazane praktyki w grach”.

Takie stanowisko wydaje się oczywiste. Trudno spodziewać się, aby producent laptopów popierał oszustwa. Wypadałoby jednak, aby przedstawiciele tak dużej marki produkującej sprzęt dla graczy, nieco lepiej znali realia choćby najpopularniejszych produkcji.
 
 

Źródło:PC Power Play