Dark Souls 3 – oto nowy gameplay prosto z Tokyo Game Show 2015

W sieci pojawił się materiał z wczesnej wersji Dark Souls 3. W większości film pokazuje dobrze znane fanom serii sekwencje walki sword and board (defensywnej z użyciem jednoręcznej broni i tarczy) pochodzące z nadchodzącego sequela. Jednak to nie jedyne informacje, które możemy z niego wyczytać.
W grze pojawił się pasek many, który może być uzupełniany za pomocą niebieskiej flaszki estus (analogicznie do odnawiania paska życia z użyciem czerwonych mikstur), którą widać w dolnym lewym rogu ekranu. Ten pasek jest źródłem energii, która zużywa się za każdym razem, gdy gracz rzuca czary i wykonuje specjalne ataki swoją bronią, jak potężne cięcie od dołu, które postać widoczna w filmie wykonuje w czasie 2:25.
Czarne charaktery pojawiające się w kolejnym Dark Souls to głównie znajome psy i nieumarli, ale boss, którego możemy podziwiać pod koniec filmu, jest na swój upiorny sposób piękny. Poza tym, mamy szansę zobaczyć smoka, a raczej coś co smoka przypomina. Smoki poprzedzały wydarzenia z Dark Souls, a smoko-podobne stwory, z którymi walczy gracz to większości słabo rozwinięte pozostałości, takie jak drake’i lub wiwerny.
Dark Souls 3 - oto nowy gameplay prosto z Tokyo Game Show 2015
Dark Souls 3 wygląda tak, jak jak twórcy zapowiadali – „więcej tego samego, ale tak samo dobrze.” Oznacza to, że fani otrzymają starą dobrą i sprawdzoną formułę, ale w zupełnie nowej szacie graficznej. Gra jest utrzymana w zupełnie innym klimacie niż Bloodborne, choć trzeba przyznać, że twórcy inspirowali się jego dokonaniami. To co odróżnia ją od poprzedniej produkcji studia From Software to także bardziej otwarte lokacje.
Japońska premiera gry nastąpi 23 marca 2016 roku. Pozostali gracze będą musieli poczekać na nią do kwietnia. Docelowe platformy to PC, Playstation 4 i Xbox One. Przypomnijmy, że Bloodborne ukazało się 25 marca bieżącego marca, ale wyłącznie na Playstation 4.

Źródło: YouTube