CS:GO na żywo w telewizji Polsat Sport News!

Telewizja Polsat oficjalnie rozwija współpracę z Frenzy, firmą przeprowadzającą transmisje internetowe o charakterze gamingowym. Dzięki temu kibice e-sportu będą mogli zdecydowanie częściej oglądać najważniejsze zawody nie tylko w Internecie, ale również w telewizji.

Transmisję z pierwszego weekendu fazy grupowej prestiżowych rozgrywek LCS – League of Legends będzie można oglądać na antenie telewizji Polsat Sport News od 19 do 21 stycznia 2017 roku. Zmagania 10 najlepszych na świecie międzynarodowych drużyn, będzie można oglądać na antenach Grupy Polsat do kwietnia.

Od niedzieli (22 stycznia) Polsat Sport News pokaże również inne prestiżowe rozgrywki e-sportowe Counter-Strike: Global Offensive – ELEAGUE z pulą nagród w wysokości 1 miliona dolarów. W zawodach udział weźmie szesnaście czołowych zespołów z całego świata. Tym co najbardziej ucieszy polskich fanów jest fakt, że w tym gronie jest najbardziej utytułowana polska formacja CS:GO – Virtus.pro. Wszystkie mecze Filipa 'NEO’ Kubskiego i spółki będzie można oglądać na antenach sportowych Polsatu. Rozgrywki ELEAGUE Counter-Strike: Global Offensive potrwają do 29 stycznia, a fani e- sportu codziennie w Polsacie Sport News w godzinach 18.00 – 21.00, będą mogli oglądać transmisje z tego wydarzenia.

E-sport to jeden z najprężniej rozwijających się obecnie rynków i najpoważniejsza dziedzina wirtualnego przemysłu rozrywkowego. Wartość rynku e-sportowego na świecie szacuje się obecnie na 464 milionów dolarów, a w ciągu trzech najbliższych lat przekroczy 1,1 miliarda dolarów. Według szacunków w 2019 roku liczba fanów e-sportu ma sięgnąć 345 milionów. Warto dodać, że 73% sympatyków wirtualnych zmagań to osoby poniżej 21 roku życia. Polska może pochwalić się wieloma znakomitymi zespołami i graczami e-sportowymi.
Plan transmisji na styczeń:
19 stycznia (czwartek) 17:00 League of Legends Championship Series, Polsat Sport News
20 stycznia (piątek) 17:00 League of Legends Championship Series, Polsat Sport News
21 stycznia (sobota) 16:00 League of Legends Championship Series, Polsat Sport News
22 stycznia (niedziela) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
23 stycznia (poniedziałek) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
24 stycznia (wtorek) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
25 stycznia (środa) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
26 stycznia (czwartek) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
27 stycznia (piątek) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
28 stycznia (sobota) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
29 stycznia (niedziela) 18:00 Eleague Counter-Strike: Global Offensive, Polsat Sport News
 

Źródło: Polsat Sport