Crossout 0.8.3 – nowe tryby gry i sprytniejsi przeciwnicy w darmowej grze

„Bedlam” to nowy tryb gry, dostępny dla wszystkich, niezależnie od poziomu i stworzony z myślą o pojedynkach przeciwko graczom. Dzięki nielimitowanej liczbie wskrzeszeń, uczestnicy mogą na bieżąco sprawdzać przydatność bojową komponentów zainstalowanych w pojazdach. Po wyborze optymalnego uzbrojenia i opancerzenia „Bedlam” pozwala skupić się na poprawianiu taktyk podczas rozgrywek zespołowych.
W trybie gry PvE, nazwanym „Kontratak”, zadaniem graczy jest przejęcie i utrzymanie platformy wiertniczej, utraconej na rzecz bandytów. Pierwszym etapem zabawy jest skoordynowane natarcie na umocnione pozycje wroga. Po pokonaniu bandytów i naprawie konstrukcji obronnych przychodzi czas na drugi etap – obronę strategicznego punktu przed tytułowym kontratakiem oraz kolejnymi falami wrogich maszyn.
Wraz z aktualizacją 0.8.3 do Crossout trafiła nowa mapa – Rafineria, będąca polem bitwy do rozgrywek w trybie PvE. Zniszczone zakłady przetwórstwa chemicznego przyciągają uwagę łupieżców artefaktem starego świata skrywanym w zgliszczach. Aby dostać się do środka, gracze mogą wybrać krótką trasę przez zalane wejście lub łatwiejszą, ale dłuższą drogę dookoła kompleksu. Wewnątrz zakładu czeka rozległa sieć wąskich rurociągów i na wpół zatopione korytarze zniszczonej rafinerii. Zadania nie ułatwiają zaminowane wejścia, zażarcie bronione przez bandytów, ale zdobycie artefaktu wynagradza podjęte wysiłki.

Sterowani przez komputer przeciwnicy z trybów PvE zostali przeprojektowani tak, by lepiej oddawać charakter i strategie odpowiednie dla poszczególnych frakcji. Wykorzystując nowe taktyki, Sztuczna Inteligencja stała się mniej przewidywalna, a co za tym idzie – znacznie groźniejsza. Członkowie grupy Lunatic atakują zgrają, koncentrując się na najbardziej zniszczonych pojazdach swoich przeciwników. Nomadzi z kolei, wykorzystując nowoczesne drony i generatory niewidzialności, będą dążyć do zatrzymania walk na dużym dystansie. Zróżnicowane frakcje zmuszą graczy do stosowania odmiennych taktyk. W tym momencie usprawnienia Sztucznej Inteligencji dotknęły grupy: Lunatics, Nomads i Scavengers, ale wraz z nadchodzącymi aktualizacjami dołączą do nich kolejne.
Przypominamy, że Crossout to gra darmowa – dostępna jest m.in. na platformie Steam.
 

Źródło: Crossout