Cortana na Xboxa One wymaga Kinecta

Kontroler Kinect stworzony dla konsoli Xbox 360 miał wnieść rozrywkę na zupełnie nowy poziom, fizycznie angażując w nią gracza. Niestety poza kilkoma tytułami, urządzenie było praktycznie bezużyteczne i choć w przypadku konsoli Xbox One umożliwia sterowanie systemem przy pomocy głosu oraz gestykulacji, to nie przekonało to konsumentów do jego używania. Sprzęt stał się tak mało popularny, że od pewnego czasu Kinect nie jest już standardowym wyposażeniem tej platformy.
Wkrótce atrakcyjność tego urządzenia może jednak wzrosnąć, gdyż podczas targów E3 dowiedzieliśmy się, że Kinect będzie wymagany przez Cortanę, cyfrowego asystenta zintegrowanego z systemem Windows 10. Cortana potrzebuje zainstalowanego w kontrolerze mikrofonu oraz kamer, by wykonywać komendy użytkownika również podczas zabawy grami. Kinect będzie więc wymagany do poprawnego funkcjonowania systemu rozpoznawania mowy.
Oczywiście dotyczy to tylko tych posiadaczy konsol, którzy zdecydują się korzystać z asystenta w czasie grania. Pytanie tylko ile będzie takich osób.