Cortana na Xbox One dopiero w 2016 roku

Użytkownicy konsol Xbox One będą musieli wytrzymać jeszcze trochę bez Cortany. Larry Hyb z Microsoftu, znany szerszemu gronu internautów jako Major Nelson, poinformował na swoim blogu, że Cortana pojawi się w tym roku jedynie w ramach zamkniętego programu Xbox One preview. Testy mają pomóc wyeliminować błędy i „zapewnić jak najlepsze działanie asystenta głosowego Cortana od razu po jego premierze w roku 2016”.
Oficjele Microsoftu po prezentacji Cortany na Xbox One w czerwcu bieżącego roku rozbudzili w sercach graczy spore nadzieje na tegoroczną premierę, bowiem nic nie wskazywało na to, że będzie inaczej. Posiadacze konsol giganta z Redmond muszą zadowolić się aktualizacją dashboardu, która w ciągu kilku następnych tygodni przyniesie istotne zmiany w ramach usługi Xbox Live, wprowadzając powiadomienia o komentarzach, udostępnieniach, like’ach oraz dodawaniu kolejnych znajomych przez naszych znajomych.
W tym tygodniu aktualizację otrzyma także wersja beta aktualizacji Xbox dla Windows 10. Wprowadzony zostanie drużynowy czat tekstowy oraz głosowy, a także możliwość odpowiadania i odczytywania wiadomości z poziomu powiadomienia.

Źródło: Major Nelson