Corning: smartfony z elastycznymi ekranami dopiero za trzy lata

Doniesienia na temat smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany dotykowe dosyć często pojawiają się w sieci. Mimo że wielu producentów zapewnia, że technologia ta jest już w zasięgu ręki, to zdaniem firmy Corning pierwsze wykorzystujące ją telefony komórkow pojawią się na rynku najwcześniej za trzy lata.

Jakiś czas temu twórcy Gorilla Glass zaprezentowali elastyczne szkło Willow, które w przyszłości znajdzie zastosowanie w smartfonach i tabletach. Dyrektor Corning Glass Technologies James Clappin mówi, że Willow zaimplementowane zostanie w nieco mniej skomplikowanych produktach, takich jak na przykład elastyczne powłoki paneli słonecznych czy niektóre panele dotykowe, jeszcze w tym roku.

Jeżeli chodzi natomiast o smartfony i tablety to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ „ludzie nie przywykli do szkła, które można zwijać”, przez co możliwości masowej produkcji wykorzystujących tę technologię urządzeń są jeszcze dość mocno ograniczone.

Dlatego właśnie nowojorska siedziba Corning, która zajmuje się produkcją elastycznego szkła, dokłada wszelkich starań, aby oswoić dużych klientów z technologią, jej zaletami i ograniczeniami. Producenci muszą nauczyć się jak w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez Willow, zanim zaimplementują technologię w swoich urządzeniach. Pierwsze „próbki” elastycznego szkła zostały wysłane do firm zajmujących się produkcją telefonów, tabletów i smartTV w czerwcu ubiegłego roku.

Zapotrzebowanie na elastyczne szkło może w najbliższej przyszłości znacznie wzrosnąć, a to za sprawą produktów, takich jak Google Project Glass czy Apple iWatch.

Źródło: Bloomberg