Cooler Master MasterBox 5 – obudowa o dużych możliwościach personalizacji

Konstrukcja obudowy MasterBox 5 została pomyślana w taki sposób, by ułatwić użytkownikowi złożenie takiego PC-ta, jaki mu się tylko podoba. Choć sama obudowa jest klasy Midi-Tower, to przy odpowiedniej aranżacji wnętrza pomieści ona naprawdę sporo podzespołów.Cooler Master MasterBox 5W wygodnym rozmieszczeniu podzespołów pomóc w tym mają m.in. wymienne klatki na dyski SSD i HDD. Na samej tacce od płyty głównej umieszczono sześć dziur montażowych, klatki można też ustawić przy zasilaczu. Opcji tych jest więcej, do samych dysków SSD istnieje dziewięć różnych pozycji instalacyjnych.Cooler Master MasterBox 5Topowe karty graficzne często samymi swoimi rozmiarami przekraczają możliwości mniejszych obudów. W MasterBox 5 wejść mają nawet największe i najbardziej wydajne karty graficzne dostępne na rynku. W produkcie Cooler Mastera znajdzie się też miejsce na równie okazałą płytę główną E-ATX.Cooler Master MasterBox 5Potężne podzespoły wymagają jednak odpowiedniego chłodzenia. Dlatego MasterBox 5 pozwala na zastąpienie wentylatorów chłodzeniem wodnym, które uchodzi obecnie za najlepszą metodę studzenia rozgrzanych części w komputerze.
Częstym problemem, z jakim spotykają się miłośnicy PC-tów, są kable, wprowadzające bałagan wewnątrz obudowy. W MasterBox 5 niesforne przewody można schować wzdłuż specjalnych wyżłobień.Cooler Master MasterBox 5Co jednak z tego, że obudowa jest funkcjonalna i pojemna, jeśli użytkownik nie będzie potrafił zamontować w niej posiadanych przez siebie podzespołów? Mając ten problem na uwadze, Cooler Master starał się, by instalacja sprzętu w MasterBox 5 była intuicyjna i łatwa do opanowania nawet dla osoby mniej doświadczonej w składaniu PC-ta.Cooler Master MasterBox 5Cena obudów MasterBox 5 w zależności od modelu zaczynają się już od 319 złotych.
Cechy produktu:
– Materiały: stal, plastik
– Kompatybilność: ATX, Micro ATX, Mini-ITX
– Maksymalna długość kart graficznych: 410 mm
– Miejsca na wentylatory: 2 x 140 mm z przodu lub 3 x 140 mm w zależności od modelu, 1 x 120 mm z tyłu, 1 x 120/140 mm u góry
– Możliwość montażu chłodzenia wodnego
– Gniazda rozszerzeń: 7
– Interfejs I/O: 2x USB 3.0, Audio In/Out
– Filtry anty-kurzowe: na przednim i dolnym panelu
– Wymiary: 500 x 220 x 475 mm
 
 

Źródło: inf. prasowa