Coby zapowiada pięć nowych tabletów

Praktycznie każdego tygodnia docierają do nas nowe informacje na temat kolejnych tabletów czy smartfonów, które mają działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Tym razem przyszedł czas na firmę Coby Electronics znaną w Polsce m.in. dzięki tabletom, które sprzedawane są w naprawdę przystępnych cenach.
Producent zapowiedział właśnie, że ma w planach poszerzenie swojej oferty nie o jeden, ale o aż pięć tabletów z wersją 4.0 systemu Android na pokładzie. Wszystkie urządzenia będą posiadać dokładnie taką samą, za wyjątkiem wielkości ekranu, specyfikację.
Sercemu tabletów ma być procesor ARM Cortex A8 taktowany częstotliwością 1 GHz. Ponadto, wewnątrz znajdziemy również 1 GB RAM-u oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Nie zabraknie także elementów takich, jak WiFi czy port HDMI 1080p, który umożliwi podłączenie tabletu do telewizora czy komputera. Coby Electronics ma zamiar wypuścić na rynek urządzenia w wersjach 7-, 8-, 9-, 9.7- oraz 10-calowej.
Wszystkie tablety zadebiutują w pierwszym kwartale przyszłego roku. Producent obiecuje dobre ceny, co powinno ucieszyć wszystkie osoby, które polują na stosunkowo tani tablet z Androidem ICS.

Źródło: www.ubergizmo.com