Co z rynkiem tabletów w przyszłości?

Tablety PC należą obecnie do jednej z najlepiej rozwijających się i najpopularniejszych kategorii urządzeń mobilnych. Badania rynku, które zostały właśnie przeprowadzone przez firmę Forrester Research, dają nam wgląd w to, jak w ciągu najbliższych lat może się on rozwinąć.
Wszystko wskazuje na to, że jeżeli panująca obecnie tendencja utrzyma się, tablety mogą sporo namieszać na rynku PC, a co za tym idzie zagrozić innym urządzeniom przenośnym. Forrester Research przewiduje, że do 2016 roku liczba sprzedawanych rocznie tabletów osiągnie poziom 375 milionów.
Oznaczałoby to, że za cztery lata, przy rocznym wzroście sprzedaży wynoszącym około 46%, tablety znajdować się będą w posiadaniu 760 milionów użytkowników. Co więcej, znaczna część z tych urządzeń ma działać nie pod kontrolą systemu operacyjnego Android, a Windows. Przyczyną spadku popularności systemu Google ma być multiplatformowość Windowsa 8 i jego następców. Android ma stać się systemem preferowanym w tanich tabletach.
Niejeden użytkownik zadaje sobie pytanie, jak w niedalekiej przyszłości będą wyglądać tablety? Forrester Research przewiduje, że będą one wyposażone w znacznie szybsze procesory, dodatkowe czujniki oraz możliwości komunikacji bezprzewodowej. Popularność mają zyskać urządzenia hybrydowe oraz tablety o większym formacie.
Czy przewidywania te ziszczą się? Czas pokaże…

Źródło: Cnet