Co? Skin z CS:GO sprzedany za ponad 200 000 złotych

Co można kupić za 61 000 dolarów? Całkiem sporo. W Katowicach można kupić za to na przykład ładne, nowiutkie mieszkanie w stanie deweloperskim lub nieco większe, używane. Można też kupić Kię Stinger z podwójnie doładowanym silnikiem V6 lub Alfa Romeo Giulię w niezgorszej wersji wyposażenia. Można też oczywiście kupić sobie „skórkę” zmieniającą wygląd broni w CS:GO. Tak postanowił zrobić jeden z graczy.
Jeden z najdroższych i najrzadszych skinów w grze Counter-Strike: Global Offensive to „Dragon Lore”, zmieniający wygląd karabinu snajperskiego AWP. W dzień po tym jak drużyna Cloud9 wygrała ELEAGUE Boston Major 2018 z faworyzowanym zespołem FaZe Clan, ów skin w stanie „Fabrycznie nowy” z autografem Tylera 'Skadoodle’ Lathama sprzedał się za cenę… 61 000 dolarów, czyli blisko 204 000 złotych.dragon lore factory newPierwotnie, skin został kupiony za 35 000 dolarów przez użytkownika o nicku Drone, który w wypowiedzi udzielonej serwisowi Polygon powiedział, że kwota odsprzedaży wynosząca 61 000 dolarów była najniższą, za jaką chciał sprzedać ów przedmiot. Powiedział też, że jest bardzo szczęśliwy, że może pozwolić sobie na zakup takich „zbytków” jak skiny w CS:GO, na których często zarabia potem całkiem sporo dodatkowych pieniędzy.
Dragon Lore to skin, który wypada wyłącznie ze specjalnych skrzynek, w których posiadanie można wejść w trakcie turniejów sponsorowanych przez Valve. To także najrzadszy skin wypadający ze skrzynek pojawiających się na mapie Cobblestone. Skrzynki te kosztują obecnie ok. 30 dolarów za sztukę. Trafienie na Dragon Lore factory new można porównać do trafienia 6stki w Dużym Lotku.