Charytatywna inicjatywa polskich graczy – pomogą dzieciom z chorobą nowotworową

Dokładnie rok temu młodzi gracze podczas 24-godzinnej transmisji internetowej zachęcali do przekazywania dobrowolnych wpłat wspierających działania kliniki Budzik, pomagającej osobom po ciężkich urazach mózgu. W ten sposób dzięki darczyńcom udało się zebrać 32 000 złotych, które zasiliły konto fundacji „AKOGO?”. Teraz ponownie zwierają szyki, aby przynieść wsparcie małym pacjentom kliniki onkologicznej.
Działająca od ponad dwudziestu pięciu lat fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” pomogła tysiącom podopiecznych, przybywających z całej Polski na leczenie do Wrocławia. Organizacja porywa się także na wielkie projekty, a takim była budowaPrzylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, w którym od listopada 2015 roku leczą się mali pacjenci. Fundacja pomaga dzieciom na wiele różnych sposobów m.in. poprzez zakupy bardzo drogich leków, wyposażaniu kliniki w nowoczesny sprzęt oraz zapewniając pacjentom rehabilitację i opiekę psychologiczną.
W dniach 5-12 grudnia 2016 roku gracze z ekipy TEAM NVIDIA POLSKA i ich goście podczas internetowych streamów będą namawiać do przekazywania pieniędzy na konto fundacji. Najdłuższa, bo aż 24-godzinna transmisja rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 12:00. W projekt jest zaangażowanych ponad 20 osób, nierzadko gwiazd świata gier komputerowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę, aby pomóc dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi.stream charytatywnyCzęsto szpital staje się dla tych pacjentów drugim domem na wiele miesięcy. Aby nieco oderwać ich od szarej codzienności, zostanie im również przekazany zestaw do wirtualnej rzeczywistości wraz z komputerem do jego obsługi. Akcję wspieraVirtual Dream, inicjatywa non-profit zajmującą się tworzeniem materiałów VR, która zobowiązała się dostarczyć małym pacjentom odpowiednie dla nich treści.
Podczas internetowych transmisji przewidziane są atrakcje zarówno dla miłośników e-sportu jak i klasycznych gier komputerowych (również od twórców niezależnych). Szczegółowy program wydarzenia dostępny będzie na stroniehttp://www.nvidia.pl/object/24h-charity-stream-pl.html  

Źródło:Nvidia