CES 2012: Będzie nowy tablet Toshiby

Targi CES 2012 rozpoczną się dopiero za kilka dni, ale już dziś możemy trochę powiedzieć o produktach, które zostaną zaprezentowane w czasie ich trwania. Jednym z ostatnich przecieków jest informacja o nowym 7-calowym tablecie Toshiby. W tym przypadku „nowy” nie znaczy jednak „lepszy w stosunku do poprzednika”. Nie, model który ma być pokazany światu podczas CES oferować będzie nieco gorszą specyfikację techniczną niż Thirve 7 z 2011 roku, ale za to sprzedawany będzie po niższej cenie. Zainteresowani?
Przede wszystkim obniżono rozdzielczość ekranu do 1024 x 600 punktów (było 1280 x 800). W tylnym panelu zabraknie gumowych wstawek, a także doświetlającej diody LED dla kamerki. W stosunku jednak do tanich tabletów konkurencji, tutaj ma nie zabraknąć chociażby slotu na karty microSD, portu microUSB i Bluetootha. Cóż, marne pocieszenie. Procesorem z kolei ma być układ firmy Qualcomm, Snapdragon, jednak nie znamy jego taktowania.
Więcej na ten temat dowiemy się zapewne już niebawem. Nie omieszkamy uzupełnić tych informacji, jeżeli tylko prezentacja Toshiby nie zginie w napływie innych nowinek ze targów CES, które przecież stanowią prawdziwą kopalnię wiedzy dla techno-maniaków.

Źródło: Notebook Italia