Canon PowerShot A3000 IS

Jeśli dysponujesz małym budżetem, a chciałbyś aparat rejestrujący wysokiej jakości zdjęcia i który jest łatwy w obsłudze, ten Canon powinien cię zainteresować. Nie oferuje mnóstwa funkcji i wodotrysków i nie nagrywa filmów w jakości HD, ale ma optyczną stabilizację obrazu i rejestruje ostre, wolne od zakłóceń czy zniekształceń zdjęcia.

Ma także tryb „Easy” dla początkujących, który pomaga wybrać odpowiedni tryb fotografowania i wyłącza przy tym wiele przycisków, żeby użytkownik nie wcisnął nic przez przypadek. Wybierając „Easy” będziesz musiał tylko zdecydować, czy chcesz włączyć lub wyłączyć lampę błyskową, ustawić zoom i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za magiczne „pstryk”, dzięki któremu uwiecznisz daną chwilę.
Przyciski umieszczone z tylu aparatu są duże i wygodne w obsłudze. Dobry jest także interfejs użytkownika – widać że Canon dba o dobrą nawigację po dostępnych funkcjach nawet w niedrogich kompaktach. Brakuje właściwie tylko cyngla do regulacji zoomu optycznego – zamiast tego mamy dwa oddzielne przyciski, ale można się do nich szybko przyzwyczaić.

Ze względu na zastosowany budżetowy obiektyw, aparat nie nadaje się raczej do rejestrowania zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. To jednak jesteśmy w stanie zaakceptować, bo przecież nie jest drogi, a za to rejestruje świetnej jakości fotki przy typowym oświetleniu, czy na powietrzu. Aparat nie nadaje się także do zdjęć spontanicznych. Jeśli akurat zauważysz wiewiórkę na drzewie i zechcesz ją sfotografować, możesz nie zdążyć – minie ok. 2,5 sekundy zanim A3000 IS włączy się i będzie gotowy do pracy
Ten aparat polecamy przede wszystkim tym, którzy po usłyszeniu „lustrzanka” obracają się na pięcie i uciekają, wiedząc że te aparaty są zdecydowanie zbyt skomplikowane w obsłudze. Kompakt Canona obsługuje się banalnie, a gotowe zdjęcia oferują jakość bardziej niż zadowalającą, jeśli chodzi o aparaty z tego segmentu cenowego.

Specyfikacja:                                    

Typ: aparat kompaktowy
Liczba megapikseli: 10 mln
Zoom optyczny: 4x
Ekran LCD: 2,7 cala
Łączność bezprzewodowa: brak
Nagrywanie filmów w HD: brak
Złącze USB: tak
Wymiary: 9,7 x 5,8 x 2,8 cm
Waga: 155 g

BARDZO DOBRY
Mocne strony:Słabe strony:
Optyczna stabilizacja obrazu
Niska cena
Wysoka jakość zdjęć
Z obsługą poradzą sobie nawet osoba całkowicie początkująca

Brak funkcji nagrywania wideo HD
Niska prędkość w seryjnym trybie rejestrowania zdjęć

 

Cena: 380 zł