Bungie oraz Activision ogłaszają datę premiery Destiny 2

Podczas konferencji prasowej Sony na E3 zaprezentowano kinowy zwiastun Destiny 2 „Nasza najczarniejsza godzina” z udziałem groźnego złoczyńcy – Dominusa Ghaula. Wczesny dostęp do bety Destiny 2 na PlayStation 4 dla graczy, którzy zdecydują się na pre-order, rozpocznie się już 18 lipa o godz. 19:00; wczesny dostęp do bety w przypadku użytkowników Xboksa One, którzy zdecydują się na pre-order to 19 lipca o godz. 19:00. Reszta graczy będzie mogła dołączyć do konsolowej bety Destiny 2 na PlayStation 4 oraz Xboksa One już 21 lipca o godz. 19:00. Beta zakończy się 24 lipca o godz. 06:00.  Debiut pecetowej bety zaplanowano na końcówkę sierpnia. Więcej informacji już wkrótce.

W trakcie E3, w halach Los Angeles Convention Center, Bungie wspólnie z Activision zapewnią uczestnikom możliwość zapoznania się z zupełnie nową kampanią fabularną, jak również stawiającą na kooperację i rywalizację rozgrywką z trybu wieloosobowego, którego wisienką na torcie jest nowa subklasa Strażnika, Arcstrider Hunter, którego główną mocą jest możliwość przywołania potężnego kostura Arc, przeznaczonego do walki w zwarciu. Uczestnicy będą mogli zagrać w Destiny 2 na PS4 Pro w strefie Activision (#1001) w South Hall, w strefie PlayStation (#4322) w West Hall. Dodatkowo będzie również możliwość sprawdzenia wersji PC w strefie NVIDIA (#5230) w West Hall.
Wszyscy zawsze powtarzają do znudzenia, że nie mogą doczekać się, aż fani położą ręce na ich grze. Ale my naprawdę nie możemy się doczekać. Destiny 2 wygląda niesamowicie i mam przyjemność ogłosić, że przyspieszamy datę premiery na 6 września” – powiedział Eric Hirshberg, CEO Activision. – “Ciężko pracujemy z naszymi przyjaciółmi z Bungie nad optymalizacją Destiny 2 w wersji na PC, która ukaże się w całej swojej chwale 24 października. Ponadto dziś przyglądamy się Ghaulowi, głównemu złemu z Destiny 2, którego świat będzie kochał nienawidzić. To będzie wielki tydzień dla Destiny 2.
Szef Bungie, Pete Parsons, powiedział: „Dla wszystkich w studio jest to rok zdobywania nowych doświadczeń wraz z uniwersum Destiny poszerzanym o sequel, a najbardziej ekscytującą częścią jest możliwość zobaczenia, jakie historie opowie ta niesamowita społeczność, gdy dostanie grę w swoje ręce”. Następnie dodał: „Majowa prezentacja rozgrywki stanowiła nowy kamień milowy dla branży, a podczas E3 zespół rozszerza dostępną grywalną wersję o nowe subklasy, kontynuując pokazy oferujące zróżnicowane doświadczenia dla grających solo i w trybach wieloosobowych”.
Dziś ujawniono zawartość ekskluzywną czasowo dla Destiny 2 na PS4, która obejmuje jedną mapę dla rywalizacyjnego trybu multiplayer, jedną misję typu Strike, niebieski oraz biały statek kosmiczny, specjalistyczne zestawy wyposażenia oraz ekskluzywną egzotyczną broń:

Destiny 2 to kontynuacja globalnego hitu Destiny, pierwszoosobowej gry akcji zabierającej gracza w epicką podróż, której celem jest ochrona ludzkości przed całkowitą anihilacją. Kinowa kampania fabularna Destiny 2 to historia upadku ostatniego bastionu ludzkości na Ziemi, pogrążonego w ruinie pod okupacją Ghaula i jego elitarnych sił Czerwonego Legionu. Każdy gracz tworzy tutaj swojego bohatera zwanego ‘Strażnikiem’ – jednego z wybrańców ludzkości. Jako Strażnicy gracze muszą opanować swoje moce i arsenał do perfekcji po to, aby zjednoczyć siły i wspólnie odzyskać to, co utracone.

Więcej informacji na temat gry znajduje się na www.DestinyTheGame.com oraz w oficjalnych kanałach @DestinyTheGame na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Społeczność może komunikować się bezpośrednio z developerami poprzez www.Bungie.net, Facebook I oficjalne kanały @Bungie na Twitterze, Instagramie oraz www.Twitch.tv/Bungie.

Źródło: Activision