Bug w Star Wars: Battlefront daje… nieśmiertelność

Podczas wielu rozgrywek multiplayer w Star Wars: Battlefront zauważano graczy, którzy w zasadzie byli nieśmiertelni. Wykazywali się odpornością na wszelkiego rodzaju bronie i potrafili zgarnąć nawet do 100 zabójstw podczas jednej rundy trwającej 10 minut.
Jednak, zauważono, że według tablicy wyników zaliczyli kilka zgonów, co sugeruje, że niezależnie od tego w jaki sposób stali się nieśmiertelni, efekt ten nie powstał na początku gry.
Problem przedstawia wiele filmików umieszczonych w serwisie YouTube. Doniesienia pochodzą głównie z walk na planecie Hoth, ale przypadki nieśmiertelności pojawiały się także podczas innych trybów multiplayer i na innych mapach.

Nie wiadomo, co jest przyczyną problemu, ale nie można bezpodstawnie zakładać, że mamy tu do czynienia z oszustami. Wielu graczy stwierdziło za pośrednictwemReddita, że nieśmiertelność otrzymywali zaraz po rozbiciu statku, którym sterowali. Inni, że przytrafiło im się to zupełnie losowo.
Miejmy nadzieję, że DICE pozbędzie się błędu i że do tej pory nie ukarano nikogo, komu ban się nie należał. Nie ma wątpliwości, że wielu graczy zaniepokojonych obecnością tych „bohaterów” postanowiło zgłosić oszustwo w grze za pośrednictwem formularza online wysyłanego wydawcy.
Star Wars: Battlefront zagościło na amerykańskim rynku 17 listopada, a od dzisiaj gra dostępna jest w Polsce. Recenzje tytułu są całkiem przyzwoite, ale Electronic Arts i studio DICE z pewnością liczyło na znacznie więcej.

Źródło: Wired