Blizzard wkrótce porzuci wsparcie dla starszych wersji Windowsa

Zapewne znajdą się osoby, które w World of Warcraft grają nieprzerwanie od 2004 roku, ale każdy, kto od tego czasu nie przesiadł się na nowszą wersję systemu Windows, wkrótce odkryje, że nie może już zwiedzać Azeroth. Wieloletnie MMO, wraz z innymi grami Blizzarda, niedługo nie będzie można uruchomić na Windowsie XP ani Windowsie Vista.
Firma ogłosiła, że World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone i Heroes of the Storm od października nie będą działać na dwóch wymienionych wersjach systemu Windows. Nie podano dokładnej daty porzucenia wsparcia dla tego oprogramowania, ale w swoim poście Blizzard stwierdza, że zmiany mają zostać rozłożone w czasie.
„Począwszy od października bieżącego roku rozpoczniemy proces wstrzymywania wsparcia dla systemów Windows XP oraz Windows Vista w przypadku gier World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone oraz Heroes of the Storm.”
Firma zaznacza, że sam Microsoft nie wspiera Windowsa XP i Vista odpowiednio od 2009 i 2012 roku, ale skoro gracze nadal korzystają z tych systemów, Blizzard postanowił zachować swoje wsparcie na dłużej. Niemniej, od czasu premiery nowszych wersji Windowsa liczba użytkowników starszych wersji spada. Nic więc dziwnego, że wkrótce i Blizzard się od nich odetnie.
„Microsoft zaprzestał obsługiwania tych wersji Windows w latach 2009 i 2012, ale jako że znaczna część odbiorców wciąż korzystała wówczas z tych systemów, nadal je wspieraliśmy. Jednak od czasu Visty miały miejsce trzy duże premiery kolejnych systemów Windows i obecnie ogromna większość naszych użytkowników korzysta z nowszych wersji.”
Jeżeli uwielbiacie gry Blizzarda i posiadacie Windowsa XP lub Vista, nie pozostaje Wam nic innego niż instalacja nowszego oprogramowania. W przeciwnym razie nie będziecie w stanie uruchomić gier dostępnych w aplikacji firmy.
„Po zaprzestaniu wsparcia dla starszych systemów gry nie będą na nich działać – zachęcamy więc graczy, którzy wciąż ich używają, do przejścia na nowszą wersję systemu Windows. Przeprowadzimy tę operację etapami i będziemy informować o kolejnych aktualizacjach przed wprowadzeniem zmian do każdej z gier.”

Źródło:Blizzard