Blizzard ostrzega przed wykorzystywaniem luk w Diablo 3

Gry mają to do siebie, że nigdy nie są idealnie dopracowane i co jakiś czas wychodzą na światło dzienne różne błędy. Pół biedy, jeśli dotyczą produkcji przeznaczonych do zabawy samotnej, gorzej jest jednak wówczas, gdy wpływają na tryb sieciowy, np. na rankingowe rozrywki w Diablo 3, których trzeci sezon się niedawno rozpoczął.
Blizzard świadomy obecności błędów wystosował do graczy ostrzeżenie, w którym sugeruje, by nie wykorzystywali ich dla własnych korzyści i poprawienia pozycji w rankingu. Chodzi tu m.in. o takie błędy, jak możliwość zdobycia dużej ilości Blood Shardów z goblinów Blood Thief, który został niedawno załatany.Firma uprzedza, że podejmie określone kroki wobec użytkowników wykorzystujących luki w grze, ponieważ narusza to jej regulamin. Należy się więc liczyć z utratą pozycji w rankingu, a być może nawet blokadą konta.
Większość błędów występujących w Diablo 3 zlikwidowała nowa aktualizacja 2.2.0, która została niedawno udostępniona, jednak nie można wykluczyć, że jakieś zostały przeoczone. A nie można też mieć pewności, że aktualizacja nie wprowadziła jakichś nowych luk.
W każdym razie gracze będą mieć teraz świadomość kary, która czeka ich za nieuczciwe działania.