Blackroom – nowa gra twórców Dooma i Quake’a

Dwie legendy świata gier komputerowych – John Romero i Adrian Carmack powracają na rynek ze swoim najnowszym tytułem. Twórcy takich gier jak Doom czy Quake chcą stworzyć grę, która będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby nowoczesnych graczy. Ma być ładna, wciągająca, a przede wszystkim doskonale grywalna.
Najnowszy tytuł, który został ujawiony dzisiaj przez dwójkę twórców nosi nazwę Blackroom. Gra ma należeć do gatunku FPS, podobnie jak dwie wspomniane legendarne produkcje. Fabuła będzie oparta o świat, w którym rzeczywistością jest tworzona przez hologramy. Główna postać rozgrywki – dr. Santiago Sonora będzie musiał zmagać się ze światem, który jest tylko iluzją. Pracując w firmie HOXAR będzie musiał testować tytułowy Blackroom, czyli specjalną technologią wojskową opartą o wykorzystanie hologramów, która może przemieścić osobę w każde miejsce na świecie w czasie rzeczywistym.

Twórcy chcą oddać do dyspozycji graczy tryb pojedynczej rozgrywki (10 godzin misji), a także tryb gry wieloosobowej (kooperacja, 1 na 1, arena). Co ciekawe, gra ma zostać jak najbardziej oddana w ręce graczy – będą oni mogli tworzyć dowolne mody, mapy do gry wieloosobowej, czy też zakładać własne dedykowane serwery.
Twórcy przewidują wypuszczenie tytułu na platformę PC – dla systemów Windows oraz OS X. Wersja na konsole na razie nie jest przewidywana. Premiera nowej produkcji ma się odbyć zimą 2018 roku. Zanim jednak do tego dojdzie, Romero oraz Carmack będą musieli zdobyć fundusze potrzebne do stworzenia gry. W tym celu rozpoczęli onikampanię w serwisie Kickstarter.
Aby realizacja gry mogła się rozpocząć na poważnie, twórcy będą potrzebowali aż 700 tysięcy dolarów. Jest to kwota potrzebna do tego, by w ogóle myśleć o grze Blackroom. Dzięki tym pieniądzom będzie możliwe także pozyskanie kolejnych inwestorów. Nawet jeżeli kwota wydaje się być duża, to szanse na realizację projektu są także spore. W ciągu jednego dnia twórcom udało się bowiem zebrać już prawie 100 tysięcy dolarów, a do końca kampanii jeszcze cały miesiąc.
Miejmy zatem nadzieję, że gra rzeczywiście powstanie i już za niecałe dwa lata będziemy mogli ją odpalić n naszych pecetach. Zapowiada się bowiem niebywale ciekawie!

Źródło:Kickstarter