Bezprzewodowe ładowanie smartfona za pomocą ultrabooka!

Ostatnie dni przyniosły nam wiele nowych informacji na temat przyszłych ultrabooków. Intel ma w planach wyposażenie ich w ekrany dotykowe pracujące w wysokiej rozdzielczości, lżejsze i cieńsze obudowy czy nowe baterie. Do grona tego dołączył właśnie system bezprzewodowego ładowania baterii.
Nie chodzi tu jednak o bezprzewodowe ładowanie baterii ultrabooka, a urządzeń takich, jak smartfony, tablety czy odtwarzacze PMP – wedle zapowiedzi Intela już wkrótce nie będziemy musieli używać kabli USB, wystarczy, że położymy jedno ze wspomnianych urządzeń koło komputera.
Intel pracuje także nad odpowiednim oprogramowaniem, które umożliwi nam kontrolowanie procesu bezprzewodowego ładowania baterii. Dzięki temu, jeżeli poziom energii w baterii naszego ultrabooka osiągnie poziom krytyczny, proces zostanie automatycznie przerwany.
Mimo że proces bezprzewodowego ładowania baterii będzie przebiegał wolniej, niż w przypadku, kiedy używalibyśmy kabla, rozwiązanie to niesie ze sobą multum korzyści.
Po pierwsze, nie musimy poświęcać żadnego z portów. Po drugie, jeżeli opisywany system zostanie rozwinięty w odpowiednim kierunku, już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli w ten sposób ładować nie tylko smartfony i tablety, ale także bezprzewodowe urządzenia peryferyjne, co na pewno pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek związanych z nagłym rozładowaniem się baterii.

Źródło: Liliputing