BenQ ZOWIE XL2735 – spełnienie marzeń każdego gracza?

BenQ ZOWIE XL2735 to najnowszy i najbardziej zaawansowany 27-calowy monitor tego producenta o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Rozdzielczość 2560×1440 i funkcja DyAc (Dynamic Accuracy) zapewniać mają utrzymanie ostrości i praktycznie całkowitą eliminację smużenia szybko poruszających się obiektów. Szybki, programowalny przełącznik trybów pracy (S-Switch) z wbudowaną pamięcią pozwala graczowi zabrać ulubione własne ustawienia np. na turniej czy boot camp i wykorzystać… na innym monitorze.ZOWIE_XL2735_s-switchDodatkowo, skupienie na ekranie i eliminację odblasków ułatwia osłona ekranu. Niemigoczące podświetlenie ekranu (Flicker Free), funkcja korekcji widoczności szczegółów w cieniach (Black eQualizer) oraz 20-stopniowa regulacja jaskrawości kolorów, a także regulacja wysokości i pochylenia ekranu zwiększają nie tylko komfort, ale zwiększyć mają także skuteczność gry.ZOWIE XL2735Monitor ma matrycę TN z 1 ms czasem reakcji GtG, jasności 250 cd/m2 i kontraście 1000:1. Wyposażono go w gniazda D-Sub, DVI-DL, HDMI 2.0 x2, DP1.2 i słuchawkowe (jack), koncentator USB (Downstream x3, Upstream x2).

XL2735 dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 3349 złotych i objęty 36-miesięczną gwarancją door-to-door.

Najważniejsze cechy urządzenia w pigułce:

– DyAc czyli dynamiczna precyzja (Dynamic Accuracy) to nowa funkcja likwidująca praktycznie efekt rozmycia krawędzi (smużenia) szybko poruszających się postaci i innych obiektów. Ułatwia to szybkie uchwycenie celu np. w CS:GO.
– Nowy, okrągły szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią (S Switch) jest jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w pięć przycisków, co pozwala dostosować i zapisać – w jego pamięci – ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i proste.
– 20-stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.
– Precyzyjne i powtarzalne ustawienie położenia ekranu. XL2735 umożliwia regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem w zakresie 140 mm. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo o 45° oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.
– Funkcja Black eQualizer „rozjaśnia” cienie czyli pozwala widzieć więcej szczegółów w ciemnych partiach np. pola walki nie powodując jednocześnie „wypalania” szczegółów w najjaśniejszych partiach obrazu.

 

 

Źródło: BenQ