BenQ ZOWIE XL2430 – nowy monitor 144 Hz do e-Sportu i nie tylko

W Polsce dostępny jest już nowy 144 Hz calowy monitor zaprojektowany dla miłośników gier – 24 calowy BenQ ZOWIE XL2430. Monitor ma matrycę TN z 1 ms czasem reakcji GtG, jasności 350 cd/m2 i kontraście 1000:1.BenQ ZOWIE XL2430Nowy, okrągły szybki przełącznik trybów pracy (S Switch) ma być według zapewnień producenta jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora.

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.

BenQ XL2430 umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem w zakresie 140 mm. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo o 45° oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.BenQ ZOWIE XL2430BenQ ZOWIE XL2430Funkcja Black eQualizer „rozjaśnia” cienie czyli pozwala widzieć więcej szczegółów w ciemnych partiach np. pola walki nie powodując jednocześnie „wypalania” szczegółów w najjaśniejszych partiach obrazu.

Monitor dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1699 złotych i ma 36 miesięczną gwarancję producenta typu door-to-door.

 

Źródło:BenQ