Battlefield 1 – fragment kampanii pokazuje nietypową rozgrywkę

W internecie opublikowane zostały dwa filmy, które przedstawiają sam początek gry Battlefield 1 – nowego FPSa, osadzonego w realiach I Wojny Światowej. Pierwszy z nich jest nagraniem otwierającym kampanię dla jednego gracza, drugi natomiast prezentuje prolog kampanii i przybliża nam ciekawą i innowacyjną mechanikę prowadzenia gry.
Zacznijmy od intra:

Znacznie ciekawsze rzeczy pokazano na drugim, blisko 13-minutowym gameplayu, obrazującym nowe podejście do kwestii śmierci postaci, której poczynaniami kierujemy. Gdy polegniemy na polu bitwy nie zaczynamy rozgrywki od nowa, ani od wcześniej zapisanego punktu. Zamiast tego błyskawicznie wcielamy się w postać kolejnego, nieanonimowego wojaka i kontynuujemy rozgrywkę z miejsca, w którym ów żołnierz akurat się znajdował. EA chciało w ten sposób najwyraźniej pokazać okrucieństwo jednego z najkrwawszych konfliktów, w którym poległy miliony żołnierzy.

Ciekawi jesteśmy, czy mechanika zastrzeżona będzie wyłącznie dla prologu, czy może cała kampania będzie przebiegać w taki właśnie sposób?
Premiera gry Battlefield 1, FPSa osadzonego w realiach I Wojny Światowej, odbędzie się 21 października bieżącego roku. Gra zostanie wydana na PC oraz konsole Xbox One i Playstation 4.

 
 

Źródło: YouTube