Batman: Arkham Knight – nowe informacje

Hill zdradził nam m.in. że po ukończeniu głównego wątku fabularnego, gracze będą mogli kontynuować zabawę w nowym trybie New Game Plus. Będzie tam można wykorzystać całe zdobyte doświadczenie, jak również zebrane gadżety, ale także zdobyć zupełnie nowe, których nie było w podstawowej wersji. Na graczy czekają tam nowe wyzwania oraz więcej trofeów.
Sefton potwierdził również, że podczas zabawy ani razu nie ujrzymy komunikatu o loadingu, z czego twórcy są bardzo dumni. Mimo, że Batman: Arkham Knight jest największą grą, jaką Rocksteady kiedykolwiek zrobił, zaś obszar rozgrywki jest ogromny, to wszystko zostało tak zaprojektowane, by doładowywanie danych odbywało się w tle i nawet na chwilę nie przerywało rozgrywki.Dowiedzieliśmy się ponadto o nowych broniach i gadżetach, w które zostanie wyposażony Batmobil. Jedną z nich jest broń EMP, pozwalająca na chwilę unieruchamiać inne pojazdy. Może też zmieniać kurs rakiet wystrzelonych w stronę pojazdu, chroniąc go w ten sposób przed zniszczeniem. Kolejnym orężem, jakim dysponuje pojazd Batmana jest Drone Virus. To specjalna technologia umożliwiająca włamywanie się do dronów, dzięki czemu można przejąć nad nimi kontrolę i skierować przeciwko ich właścicielom.
Powyższe informacje to tylko fragment tego co nas czeka w Batman: Arkham Knight. Dodam, że gry na sklepowych półkach można szukać już od 23 czerwca, a pojawi się ona na PC, PS4 oraz Xboxa One.