Batman Arkham City: Lockdown – dla posiadaczy iUrządzęń

Gra Batman: Arkham City – bezpośredni następca niezwykle dobrze przyjętego Batman: Arkham Asylum – zdobył sobie co najmniej tyle samo pozytywnych opinii recenzentów i graczy, co jego poprzednik. Nic zatem dziwnego, że na fali popularności gier o człowieku-nietoperzu powstają ich odrębne wersje na urządzenia przenośne.
Jedną z nich jest Batman Arkham City: Lockdown – gra dedykowana iPhone’owi, iPad’owi oraz iPod’owi Touch. Za jej produkcją stoi studio NetherRealm, które znane jest przede wszystkim dzięki świetnemu Mortal Kombat. Gra powstała na bazie silnika Unreal.
Jak przedstawia się sama rozgrywka? Przez większość czasu widzimy Batmana oraz stojących o kilka kroków od niego przeciwników z boku. Wrogów pokonujemy w walce wręcz lub za pomocą wymyślnych gadżetów. Za uzyskane fundusze (Waynetech Credit) rozwijamy cechy naszej postaci (siła, zdrowie, refleks) lub/oraz kupujemy najprzeróżniejsze zabawki, które pomogą nam w uporaniu się z przeciwnikami. W trakcie rozgrywki będziemy ścierać się nie tylko z pospolitymi bandytami czy członkami gangów, ale także superłotrami takimi, jak Joker, Pingwin czy Dwie Twarze.
Gra została wyceniona na 5,99 USD (18 zł). Za kolejne 0,99 USD (3 zł) możemy dokupić dodatkowe stroje różniące się między sobą nie tylko wyglądem, ale także statystykami. W grze nie zabraknie także różnych elementów dodatkowych takich, jak chociażby achievmenty, tapety etc.
Poniżej możecie obejrzeć krótki zwiastun premierowy Batman Arkham City: Lockdown:

Źródło: Kotaku