Ataribox – oto kolejne szczegóły na temat nowej konsoli od Atari

W czerwcu tego roku Atari oficjalnie poinformowało o tym, iż pracuje nad nową konsolą. Nieco wcześniej mogliśmy fragmenty owego urządzenia ujrzeć na krótkim teaserze, który początkowo został uznany przez wiele osób za fałszywy. W lipcu firma opublikowała zdjęcia pokazujące konsolę w całej jej okazałości, a teraz podzieliła się nowymi szczegółami na jej temat.
Ataribox, bo tak brzmi nazwa konsoli, pozwoli zarówno na granie w klasyczne tytuły, jak i te współczesne. Atari pochwaliło się tym, że współpracuje obecnie z licznymi studiami, a także, iż pierwsze nowe produkcje przeznaczone dla tego urządzenia zostaną zapowiedziane już niebawem.
W swoim poście Atari przekazało również informację o tym, że we wnętrzu konsoli znajdzie się zmodyfikowany procesor AMD oraz karta graficzna z rodziny Radeon. Nie wiemy, o jakie modele dokładnie chodzi. Systemem operacyjnym Ataribox będzie Linux, który pozwoli na to, aby konsolę można było wykorzystywać nie tylko do grania, ale również odtwarzania filmów, słuchania muzyki czy uruchamiania licznych aplikacji. Warto przypomnieć, że wcześniej zapowiadano, iż Ataribox ma posiadać porty USB, HDMI i Ethernet.AtariboxKonsola zadebiutuje na rynku wiosną 2018 roku. Jej cena będzie wynosić od 250 do 300 dolarów. Co ciekawe, część funduszy na produkcję urządzenia zostanie zebrana za pośrednictwem kampanii w serwisie Indiegogo. Twórcy tłumaczą takie działanie chęcią zaangażowania fanów w jej powstanie.
Czy bylibyście zainteresowani nową konsolą Atari? Jeśli tak, jakie gry chcielibyście na niej odpalić? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Atari