Atari VCS – znamy cenę i datę startu przedsprzedaży!

W czerwcu zeszłego roku Atari poinformowało o tym, iż pracuje nad nową konsolą. Atari VCS, znane wcześniej pod nazwą Ataribox pozwoli zarówno na granie w klasyczne tytuły, jak i te współczesne. Atari pochwaliło się tym, że współpracuje obecnie z licznymi studiami, a także faktem, iż pierwsze nowe produkcje przeznaczone dla tego urządzenia zostaną zapowiedziane już niebawem.
Przedsprzedaż Atari VCS wystartuje 30 maja, a konsole sprzedawane będą w cenie od 199 dolarów za edycję podstawową (Atari VCS Onyx). Wersja kolekcjonerska Atari VCS Collector’s Edition kosztować będzie najpewniej 299 dolarów i charakteryzowała się będzie m.in. frontowym panelem stylizowanym na drewno. Niestety, żaden z zestawów… nie będzie zawierał kontrolera. Sprzedaż prowadzona będzie ekskluzywnie za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Indiegogo.
We wnętrzu konsoli znajdzie się zmodyfikowany procesor AMD oraz karta graficzna z rodziny Radeon, pozwalające na rozgrywkę w rozdzielczości 4K, w 60 klatkach na sekundę. Systemem operacyjnym Ataribox będzie Linux, który pozwoli na to, aby konsolę można było wykorzystywać nie tylko do grania, ale również odtwarzania filmów, słuchania muzyki czy uruchamiania licznych aplikacji. Warto przypomnieć, że wcześniej zapowiadano, iż Atari VCS będzie wyposażona w porty USB, HDMI i Ethernet. Zaoferuje także dwuzakresowe Wi-Fi oraz łączność Bluetooth 5.0.AtariboxKupicie nową konsolę Atari? Jeśli tak, jakie gry chcielibyście na niej odpalić? Dajcie znać w komentarzach.