Atari oficjalnie pracuje nad nową konsolą

Wideo, które wcześniej w tym miesiącu pojawiło się w serwisie YouTube, zapowiadało coś, co wyglądało na nową konsolę od Atari. 21-sekundowy klip pokazywał fragmenty urządzenia wykonanego z plastiku i drewna, jednak skoro podczas targów E3 firma nie dokonała żadnego obwieszczenia, wielu uznało, że teaser był fałszywy.
Niemniej, teraz okazuje się, że zwiastun w był prawdziwy, a Atari rzeczywiście pracuje nad nową konsolą dla gier wideo. W piątek CEO przedsiębiorstwa – Fred Chesnais, potwierdził tą informację, zaznaczając, że firma „powróciła do branży sprzętowej”.
Chesnais nie podzielił się wieloma szczegółami na temat urządzenia, ale powiedział, że konsola bazuje na technologii komputerowej. CEO przyznał, że Atari nadal pracuje nad projektem, dodając, że rezultaty prac zostaną w pełni zaprezentowane w późniejszym terminie.
W oparciu o to, co zaprezentowano w teaserze, można przypuszczać, że Atari chce zarobić na odrodzeniu stylu retro. Przypomnijmy, że Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, czyli oficjalna replika kultowej konsoli NES, spotkała się w zeszłym sezonie świątecznym z ogromnym popytem. Atari posiada przecież ogromny katalog klasycznych gier. Nie było by więc nic dziwnego w tym, gdyby przedsiębiorstwo chciałoby wypuścić ją na rynek ponownie, albo chociażby garstkę faworytów, które można by uruchomić na „nowoczesnej” konsoli, którą łatwo byłoby podłączyć do dzisiejszych telewizorów za pośrednictwem kabla HDMI.
Czy bylibyście zainteresowani nową konsolą Atari? Jeśli tak, jakie gry chcielibyście na niej odpalić? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło:GamesBeat