Asus podsyca apetyty przed MWC. Teaser rodzi wiele pytań

Już za kilka dni techno-sfera dozna prawdziwego zatrzęsienia. Wraz z rozpoczęciem barcelońskim targów MWC, światło dzienne ujrzy bardzo wiele nowych urządzeń mobilnych oraz technologii, które zdefiniują branżę na najbliższe miesiące. Właściwie wszyscy znaczący producenci z całego świata, przyjadą do Hiszpanii na te kilka dni, by pochwalić się swoim dorobkiem i możliwie najskuteczniej zwrócić na siebie uwagę. Część z nich za marketing zabrało się jeszcze przed targami. Niektórzy bardzo zresztą skutecznie.

Chociażby nowa akcja Asusa zwróciła moją uwagę. Tajwańczycy opublikowali właśnie w Sieci teaser, który rodzi więcej pytań, niż udziela odpowiedzi. Sami zobaczcie:

Z pozoru teaser wygląda nieco kiczowato (mam na myśli efekty specjalne, które górnych lotów nie są). Liczy się jednak przesłanie. Filmik ukazuje moment, w którym jakiś obiekt idealnie dopasowuje się do skomplikowanego kształtu świątyni Sagrada Familia (swoją drogą warto zapoznać się z historią samej budowli). Do tego w tle słychać okrzyk zdziwienia anonimowego mężczyzny: „Is that a metallic object flying across the sky? It’s landing… it’s docked into the church!„. Do tego pod koniec ukazuje się równie enigmatyczny napis głoszący, by przygotować się na nadchodzący „metaliczny cud” od Asusa.

No dobrze, na chwilę możemy uruchomić plotkarski tryb i rozważyć ewentualne propozycje Tajwańczyków. Część internautów przewiduje, że Asus poprzez połączenie metalowych obiektów pragnie nam zasugerować, że w drodze jest nowa hybryda, chociażby na wzór Padfone’a. Padfone 3 byłby nie lada niespodzianką. Z kolei ukazanie kilku okien w początkowej fazie filmu mogłoby sugerować, że nowy sprzęt pracować będzie pod kontrolą Windowsa. Jest to o tyle prawdopodobne, że przecież Asus jakiś czas temu głośno rozważał możliwość połączenia rodziny Padfone z OS-em od Microsoftu. Na tego typu produkt stawiam.

Ktoś ma inne pomysły?

źródło: asus