Asus Memo Pad HD na Computex 2013?

Działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean Asus Memo Pad HD zostanie wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy LCD IPS, pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, dzięki któremu kąty widzenia będą szerokie, a wyświetlane na ekranie barwy żywe. Gwoli porównania, poprzednik posiadał ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Sercem odświeżonej wersji tabletu będzie czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,6 GHz. Na razie nie wiadomo jeszcze na pewno, kto odpowiedzialny jest za jego wyprodukowanie, ale najprawdopodobniej jest to firma Mediatek. Memo Pad HD ma posiadać 1 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Na chwilę obecną to wszystko, co wiadomo na temat specyfikacji technicznej urządzenia.

Asus Memo Pad HD ma trafić do sprzedaży w kilku wersjach kolorystycznych. Mówi się o co najmniej pięciu – białej, czarnej, niebieskiej, żółtej i różowej. Tablet ma kosztować 169$, czyli o 20$ więcej niż poprzednik w dniu premiery. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie urządzenie trafi na półki sklepowe.

Asus znany jest z wypuszczania na rynek różnych wariantów swoich urządzeń, wiadomo także, że w produkcji znajduje się kilka nowych tabletów. Dlatego właśnie nie ma powodów, aby nie wierzyć powyższym informacjom. O prawdziwości doniesień przekonamy się jednak dopiero w najbliższy wtorek, w trakcie targów Computex 2013.

Źródło: Yugatech