Asus i MSI prezentują swoje GTX 1080 Ti – jest do czego wzdychać!

Niereferencyjne GeForce GTX 1080 Ti już są! Swoje pierwsze modele zapowiedziały dwie lubiane przez graczy firmy – MSI oraz ASUS. Dzięki temu już teraz możemu rzucić okiem na MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X oraz  Asus GeForce GTX 1080 Ti Strix i Turbo.

Asus GeForce GTX 1080 Ti TurboAsus GeForce GTX 1080 Ti Turbo

Tańszy z dwóch modeli kart graficznych zaprezentowanych przez Asusa wykorzystuje referencyjny laminat i zmodyfikowany, ponoć lepszy niż referencyjny system chłodzenia oparty o turbinę. Karta ma być fabrycznie podkręcona, jednak na chwilę obecną nie wiemy jak bardzo. Producent wyposaży ją w 11 GB pamięci GDDR5X. Asus obiecuje cenę na poziomie karty referencyjnej GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition, czyli 3650 złotych.

Asus GeForce GTX 1080 Ti StrixAsus GeForce GTX 1080 Ti Strix

Wydajniejsza z dwóch konstrukcji również została podkręcona, a dodatkowo wyposażona w system chłodzenia Asus DirectCU III z trzema wentylatorami. W karcie nie zabraknie LEDowego podświetlenia, które pojawiło się wcześniej w modelu GTX 1080, a także technologii Auto-Extreme i Super Alloy Power II. Karta, podobnie jak tańszy model, posiadała będzie 11 GB pamięci GDDR5X. Cena karty nie jest jeszcze znana.

MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming XMSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X

Na tę kartę czekam osobiście jako użytkownik MSI GeForce GTX 970 Gaming X. Nowość zostanie wyposażona w najnowszy system chłodzenia Twin Frozr VI wykorzystującym dwa sporych rozmiarów wentylatory Torx 2.0. Nie mogło zabraknąć podświetlenia LED, którego kolor ustawić można z poziomu oprogramowania do podkręcania MSI Afterburner. Taktowanie układu zostanie podniesione, nie wiemy jednak jak bardzo. Znając jednak serię MSI Gaming X będzie to jedna z mocniej podkręconych kart niereferencyjnych.