Asus GTX Titan Black – karta graficzna dla wymagających

GTX Titan Black to wydajna karta graficzna, która daje użytkownikom moc obliczeniową wystarczającą do uruchomienia najbardziej wymagających gier w najwyższych detalach. Rozwiązanie GPU Tweak dodatkowo zwiększa jej możliwości – pozwala kontrolować poprzez intuicyjny interfejs taktowanie procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkość wentylatora i zużycie energii.
GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.
W nowej karcie nie zabrakło technologii Nvidia GPU Boost 2.0, która zwiększa taktowanie procesora GTX Titan Black, dając jednocześnie pełną kontrolę nad zasilaniem.
GTX Titan Black w pełni obsługuje standard DirectX 11.2. Umożliwia on wykonywanie teselacji bezpośrednio na procesorze graficznym, co z kolei przekłada się na szczegółową geometrię w sceneriach gier komputerowych.
W karcie wykorzystano również Nvidia G-SYNC. Wystarczy podłączyć GTX Titan Black do kompatybilnego z G-SYNC monitora, a ten zsynchronizuje swoją częstotliwość odświeżania z procesorem graficznym. Gracze mogą zapomnieć o latencji i problemach związanych z pogorszoną jakością grafiki.
Karta Asus Titan Black będzie dostępna w Polsce od 18 lutego 2014 roku.

Źródło: Nvidia