ASUS Eee Pad MeMO: nareszcie znamy datę premiery!

Pierwsze plotki na temat ASUSa Eee Pad MeMO pojawiły się w Internecie w pierwszym kwartale bieżącego roku. Początkowo miał to być nietypowy tablet wyposażony w przeźroczysty ekran wyświetlający trójwymiarowy obraz. Co więcej, w zestawie mieliśmy znaleźć urządzenie noszące nazwę MeMic – specjalny kontroler Bluetooth umożliwiający nie tylko słuchanie muzyki, ale także wykonywanie rozmów telefonmicznych, będący jednocześnie pilotem multimedialnym. Z biegiem czasu pomysły na przeźroczysty wyświetlacz oraz obraz 3D zostały zarzucone przez producenta. Jak zatem będzie wyglądać ostateczna wersja ASUSa Eee Pad MeMO?
Urządzenie zostało wyposażone w niewielki, 7-calowy ekran dotykowy LCD IPS cechujący się przede wszystkim szerokimi kątami widzenia oraz tym, że wyświetlane na nim kolory są żywe i głębokie, który na pewno przypadnie do gustu osobom uważającym tablety 10-calowe za nieporęczne. Sercem tabletu ma być dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8260 taktowany częstotliwością 1.2 GHz. Do obsługi urządzenia będzie można używać również stylusa.
ASUS Eee Pad MeMo ma posiadać dwie kamery, z których jedna będzie mogła nagrywać filmy w rozdzielczości HD 1080p. Urządzenie ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich, choć nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Na szczęście MeMic nadal jest częścią zestawu.
Tablet ma pojawić się na półkach sklepowych już w przyszłym miesiącu. Jego cena ma oscylować w okolicach 400 USD (1200 zł), Poniżej możecie obejrzeć film z tegorocznych targów CeBit, na których ASUS Eee Pad MeMO został zaprezentowany:

Źródła: netbooknews, ubergizmo