Aspiracje Qualcomma rosną

Qualcomm, uznana na całym świecie firma informatyczna zajmująca się między innymi technikami satelitarnymi, a także produkcją popularnych SoC (System-on-Chip) Snapdragon wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych, postanowiła znacznie poszerzyć zakres swoich zainteresowań.
Po pierwsze, producent zdecydował się na spróbowanie swoich sił na polu gamingowym – za sprawą internetowego portalu GameCommand posiadacze androidowych urządzeń mobilnych będą mieli możliwość pobierania gier zoptymalizowanych pod kątem SoCa Qualcomma. Co więcej, dzięki otwarciu wewnętrznego studia produkującego gry, firma rok rocznie ma zamiar raczyć nas nowymi tytułami, które mają w pełni pokazywać nam jak powinny wyglądać gry na urządzeniach przenośnych wyposażonych w układy Snapdragon.
To jednak nie koniec zaskakujących posunięć Qualcomma – producent zdecydował się także na zakup za 175 milionów USD firmy Pixtronix pracującej obecnie nad wyświetlaczami MEMS, które oferować mają szerokie kąty widzenia, wysoki współczynnik kontrastu oraz 24-bitową paletę kolorów przy jednoczesnym zużyciu znacznie mniejszej ilości energii niż dotychczas.
Wszystko wskazuje na to, że Qualcomm ma w planach zatrzęsienie rynkiem urządzeń mobilnych. Co z tego wyniknie? Czas pokaże…

Źródła: liliputing, ubergizmo