ARM zaprezentował kolejną generację układów Mali T600

ARM, znany na całym świecie producent chipów, zaprezentował właśnie nową generację układów graficznych Mali T600. W niedalekiej przyszłości znajdą one zastosowanie w smartfonach, telewizorach i tabletach.
Druga generacja układów Mali T600 ma składać się z trzech modeli – T624, T628 oraz T678. Mali T624 tworzony jest z myślą o smartfonach i telewizorach. Układ będzie posiadał od jednego do czterech rdzeni. Mali T628 również znajdzie zastosowanie w smartfonach i telewizorach. Będzie jednak znacznie szybszy od modelu T624. Układ ma posiadać nawet osiem rdzeni. T678 wykorzystywany będzie w tabletach. Układ ma cechować się czterokrotnie wyższą wydajnością, niż T624, będzie też najlepszym z całej linii. Wszystkie modele będą oferować wsparcie dla technologii Adaptive Scalable Texture Compression (ASTC).
ARM zapowiada, że druga generacja układów Mali T600 będzie dwukrotnie bardziej wydajna, niż poprzednicy. Nowe procesory graficzne mają cechować się także mniejszym poborem mocy, co przełoży się na dłuższy czas działania baterii.
Układy Mali T600 drugiej generacji pojawią się w produktach firm, takich jak Samsung, Rockchip czy MediaTek. Nie wiemy jeszcze, kiedy miałoby to nastąpić. Jak będzie wyglądać grafika nowej generacji w smartfonach i tabletach? Miejmy nadzieję, że przekonamy się już wkrótce.

Źródła: Liliputing, Slashgear