ARM Cortex-M0+: jeszcze bardziej wydajny i energooszczędny!

Procesory ARM to jedne z najpowszechniej wykorzystywanych procesorów na świecie. Ze względu na dość dużą wydajność oraz niski pobór energii stosuje się je nie tylko w urządzeniach przenośnych takich, jak tablety i smartfony, ale także wielu wielu innych, z którymi mamy na co dzień styczność.
ARM zaprezentował właśnie ulepszoną wersję swojego procesora noszącą nazwę ARM Cortex-M0+. Ten 32-bitowy chip może pochwalić się tym, że zużywa jedynie 30% mocy, którą normalnie zużywają procesory 8- i 16-bitowe. Co więcej, w trybie uśpienia pobór mocy będzie maksymalnie obniżony, dzięki czemu wiele urządzeń będzie mogło działać na jednej baterii przez bardzo długi czas.
To jednak nie koniec! Producent zapowiada, że ARM Cortex-M0+ będzie znacznie bardziej wydajny od swojego poprzednika, a także chipów 8- i 16-bitowych.
Nowa generacja procesorów ARM będzie wykorzystywana nie tylko w tabletach czy smartfonach, ale także lodówkach i innych urządzeniach wykorzystywanych w domach oraz sprzęcie medycznym czy systemach zasilania i oświetlenia.
Jeżeli nowe procesory ARM będą faktycznie tak wydajne i energooszczędne, jak zapowiada to producent, to biorąc pod uwagę fakt jak wiele urządzeń, które z nich korzystają, znajduje się w naszych domach czy pracy, być może rachunki za prąd przestaną przyprawiać nas o zawrót głowy:).

Źródła: Engadget, Slashgear