Archos zaprezentował nową serię ultra-cienkich tabletów

Archos, producent znany w Polsce przede wszystkim za sprawą tabletów o stosunkowo dobrej specyfikacji sprzedawanych po konkurencyjnych cenach, zaprezentował właśnie najnowszą linię swoich urządzeń przenośnych noszącą nazwę G10 XS, które być może rzucą wyzwanie tabletom z rodziny Transformer Asusa.
W trakcie prezentacji producent nie skupił się w ogóle na specyfikacjach urządzeń, dlatego też nie jesteśmy w stanie powiedzieć Wam, co znajdziemy w ich wnętrzach. Wiemy jedynie, że urządzenia działać będą pod kontrolą systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich.
Tym, co przyciąga uwagę do tabletu jest jego design – obudowa zamiast z aluminium, została wykonana z cienkiej warstwy stali, co nadaje całości nowoczesny i estetyczny wygląd. Urządzenia zostaną wyposażone w stację dokującą w postaci klawiatury. Grubość tabletów nie przekroczy 8 mm, natomiast wraz ze stacją dokującą 11 mm.
Nie wiemy jeszcze, kiedy tablety z serii G10 XS zawitają na półki sklepowe. Ich cena ma oscylować w granicach 200-300 euro (800-1200 zł). Poniżej możecie obejrzeć film z prezentacji nowej rodziny tabletów Archosa:

Źródła: Engadget, Ubergizmo