Archos zaprezentował 13,3-calowy tablet Arnova FamilyPad

Producenci tabletów rzadko decydują się na tworzenie urządzeń, których przekątna ekranu jest większa niż 10,1 cala. Wynika to ze względów praktycznych – tablet nie tylko traci wtedy na mobilności, ale także czas działania jego baterii ulega wyraźnemu skróceniu.
Tablet Archos Arnova FamilyPad wyposażony został w 13,3-calowy ekran dotykowy z zaimplementowaną technologią multi-touch, który pracuje w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Allwinner A10 ARM Cortex-A8 taktowany częstotliwością 1 GHz. Na pokładzie znajdziemy ponadto 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci wewnętrznej.
Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwi 2-megapikselowy aparat zamontowany z tyłu urządzenia. Z kolei na prowadzenie wideorozmów pozwoli 2-megapiskelowa kamera przednia. Urządzenie zostanie wyposażone także w wbudowany mikrofon i głośniki stereo oraz dwa porty USB i port mini HDMI. Wbudowany czytnik kart microSD pozwoli na zwiększenie bazowej pamięci wewnętrznej. Bateria ma pozwolić na 5-6 godzin surfowania po Internecie lub 8-10 godzin oglądania filmów. Nad całością pieczę będzie sprawował system operacyjny Android 4.0 ICS.

Specyfikacja urządzenia nie powala na kolana, ale przynajmniej w końcu posiadać będziemy tańszą alternatywę dla Toshiby Excite 13. Nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie Archos Arnova FamilyPad zadebiutuje na rynku, ale powinno nastąpić to najpóźniej w przeciągu dwóch miesięcy. Nieznana jest również cena urządzenia, ale nie należy spodziewać się, że będzie ona bardzo wysoka.

Źródło: Liliputing