Archos Titanium HD – 9.7″ i rozdzielczość 2048 x 1536

Wciąż czekamy na Nexusa 10 od Google’a, ale niewiele wskazuje na to, by rzeczony tablet trafił niebawem do naszego kraju. Być może więcej szczęścia będziemy mieli z nowym modelem od Francuzów. Archos Titanium HD z grubsza można przyrównać do wspomnianego Nexusa, a to za sprawą ekranu. Tutaj również postawiono na wysoką rozdzielczość panelu. Przy przekątnej wynoszącej 9.7″ dostajemy jednocześnie 2048 x 1536 pikseli, czyli bardzo wysoką wartość ppi.
Poza tym specyfikacja nie jest już jednak tak high-endowa. Na pokładzie Titanium HD znajdziemy dwurdzeniowy procesor (A9) taktowany zegarem 1.6 GHz, który jest wspierany przez GPU Mali 400 (powiało old-schoolem…). Do tego dochodzi 1 GB RAM-u, 8 GB pamięci wewnętrznej (plus gniazdo na karty microSD), a także dwie kamerki: 5 i 2 Mpix (tył i przód). Całość uzupełniają moduły łączności bezprzewodowej, aczkolwiek nie zapowiada się, by w ich katalog wliczało się 3G. Urządzenie pracuje w środowisku najnowszego Androida 4.1.
Data debiutu ma przypaść na pierwszy kwartał przyszłego roku. Nie znamy na razie ceny. Popularność Archosa Titanium HD w dużej mierze zależeć będzie jednak właśnie od atrakcyjnej ceny. Konkurencja już na tę chwilę jest w końcu bardzo duża, a – w gruncie rzeczy – Titanium HD poza wysoką rozdzielczością wyświetlanego obrazu, nie oferuje niczego poza tym.

źródło: android authority